Ta strona używa plików cookies (ciasteczka) w celach statystycznych oraz by zwiększyć komfort korzystania z serwisu.     [x] zamknij

Proste inwestycyjne prawdy

Fragmenty tygodniowego komentarza: W poszukiwaniu trendu „Ponadprzeciętne zyski i wielkie straty”

Po pierwsze:

Im szybciej i niżej spadają indeksy giełdowe, tym większe prawdopodobieństwo że są już znacznie bliżej swojego cyklicznego dna. A to w praktyce oznacza, że już niedługo nadejdzie być może moment na ponowne zaangażowanie.

 

Po drugie:

Strategia trend following (czyli inwestowania za trendem), daje nam rzeczywistą szansę na to, że nigdy nie znajdziemy się na tym samym torze z rynkiem posuwającym się w zupełnie przeciwnym kierunku.

 

Po trzecie:

Za każdym razem kiedy coś kupujemy lub sprzedajemy na jakimkolwiek rynkowym parkiecie, po drugiej stronie tej samej transakcji znajduje się właśnie ktoś, kto akurat wtedy bardzo głęboko wierzy, że to właśnie my pozbawieni jesteśmy jakiejkolwiek inwestycyjnej racji.

 

Po czwarte:

W inwestowaniu – tak jak i w każdej innej grze - potrzebna jest nam niezwykła ambicja, ale musi być ona zawsze poparta efektywną techniką i dobrym przygotowaniem.

Jest to prawda tak samo oczywista, jak makiawelizm wielu inwestycyjnych materiałów ofertowych (czytaj: reklamowych), które na jednej stronie uprzedzają o niepowtarzalności wyników osiąganych w przeszłości, a zaraz na sąsiedniej próbują nas przekonać o tym, że te same gruszkami owocujące wierzby potrafią rosnąć nawet do samego nieba.

Polityka prywatności