Ta strona używa plików cookies (ciasteczka) w celach statystycznych oraz by zwiększyć komfort korzystania z serwisu.     [x] zamknij

Pomysły amerykańskich milionerów na naprawę gospodarki

Najnowsze badania pokazały, że amerykańscy milionerzy mają swoje zdecydowane poglądy na temat uzdrowienia gospodarki. Różnią się jednak zasadniczo, co do samych sposobów.

Badanie przeprowadzone przez PNC Wealth Management wykazało, że jedna trzecia amerykańskich milionerów twierdzi, że najlepszym pomysłem na poprawę gospodarki jest „zmniejszenie podatków od osób fizycznych i przedsiębiorstw".

40% stwierdziło przy tym, że jeśli ich podatki będą rosnąć to zmienią swoją strategię inwestycyjną, a co czwarty zapowiedział też ewentualne zmniejszenie wydatków na działalność charytatywną.

Jednocześnie 20% twierdzi, że najlepszym rozwiązaniem jest podniesienie podatków od osób zamożnych.

Kolejne 15% sugeruje zmniejszenie kosztów socjalnych, a 10% stwierdziło, że rząd powinien zwiększyć środki stymulacyjne.

Taki podział bez wątpienia pokazuje jaka część amerykańskich milionerów zgadza się z tezą Warenna Buffeta, że bogaci powinni robić więcej, aby pomóc narodowi.

Mimo to, większość milionerów (64%) stwierdziła, że „chce, żeby politycy zostawili ich w spokoju".

Z kolei 80% uznało, że kluczem do poprawy sytuacji mogą być reinwestycje.

Niektórzy z pewnością uważają, że tego typu postawa w niczym nie pomaga. Milionerzy już dzisiaj ofiarują znacznie mniej niż w 2007 roku, a ich inwestycje w złoto czy zagraniczne akcje lub waluty z pewnością nie sprzyjają poprawie lokalnej ekonomii.

Natomiast i ci z grona 99% i ci z 1%, zgodzą się zapewne z jedną z milionerskich opinii: ponad 75% z nich powiedziało, że „rząd ma poważne wady w swoim działaniu".

Polityka prywatności